Ölüm Vadisinde ki Yürüyen Taşların Gerçek Sırrı

Ölüm Vadisinde ki Yürüyen Taşların Gerçek Sırrı

Bu başlığı görüp geldiğinize göre oldukça meraklı ve araştırmacı birisi olabilirsiniz. Bu olay bazılarına gerçek gelmese de gerçektir ve yüzyıllar boyunca insanlar bunu büyülü bir olay olarak bilmiştir.

Amerika keşfetildikten sonra birçok kişi zenginlikleri öğrenince farklı amaçlarla göç etmeye başladı. Doğal güzellikleri ile ünlenen kıta da açıklanamayan bazı gizemli olaylar gerçekleşti.

Önerilen Yazı: Zombi Yıldızları Nedir? Nasıl Oluşurlar?

Daha önce başka bir yerde görülmeyen Ölüm vadisi ismini alan yer bu gizemli yerler arasındaydı. Ölüm Vadisi konum olarak Kaliforniya’nın güneyi ve Arizona sınırı boyunca 225 kilometre boyunca devam eden büyük çölde bir yerdir. Bu konumda, kış aylarında ani soğuklar, seller yaşanırken yaz aylarında ise sıcaklık 50 dereceyi görmüştür.

Ölüm Vadisini bu kadar gizemli yapan şey ise nasıl olduğu bilinmeyen yürüyen taşlardır. Uzun yıllar boyunca insanlar akla hayale sığmayan bu olayın nasıl gerçekleştiğini çözememişlerdir. Hareket eden taşlar küçük değil yüzlerce kiloluk taşlardır. Bu kayalar hareket ederek yüzlerce hatta binlerce kilometre ileriye gitmişlerdir. Taşın ağırlığı oldukça ağır olduğu için çok az sayıda kişi tarafından görülmüştür.

Yıllar süren araştırmalar sonucu Profesör Lorenz bu bölgenin vadi yatağı olduğunu idda etti. Bölgede belli günlerde suyun yükseldiğini ve soğukla beraber buz tabakası oluştuğunu ispatlamıştır. Rüzgarla birlikte hareket eden buz tabakası taşı hareket ettirir ve hareket eden taş altında yani toprakta iz bıraktığını kanıtlamıştır. Böylece taşlar ilerlerken arkalarında iz bırakmıştır.

administrator

İlgili Makaleler

5Yorumlar

Avarage Rating:
  • 0 / 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir