Lego İle Yapılan 5 İlginç Eser!

Lego İle Yapılan 5 İlginç Eser!

Plastikten veya farklı maddelerden yapılan şekillerin birleşmesi ile oraya farklı nesneler oluşturma işine yarayan çocukların daha çok tercih ettiği yaratıcılıklarını geliştirmek için kullanılan nesneler.

Amacı çocukları eğlendirmek için yapılsa da bazı yaratıcı insanlar yaptığı şeyler ile oldukça ilgi çekmektedir.

İşte lego ile yapılan, ilginç ve bir o kadar yaratıcı eserler:

LEGO ARABA

Lego ile yapılan ilginç eserlerin en başında lego araba var, yapılışı zor ve görünüşü harika olan bu arabanın diğer bir sıra dışı özelliği ise hava ile çalışabilir olması. Sıkıştırılmış hava ile çalışan bu araba 100000 parça lego ile yapılmıştır.

Önerilen Yazı: İlk Koşu Bandı Nasıl Ortaya Çıktı ?

LEGO MONA LİSA

Ünlü ressam Leonardo DaVinci tarafından yapılan Mona Lisa tablosu, günümüzde on kişiden beşinin bildiği bir tablodu. Bir çok ayrıntısı ve sıra dışılığı ile gizemi çözülmeyen bu tablo, lego ile yapılınca gizemi daha da artmış.

Önerilen Yazı: Beynimizin Ne Kadarını Kullanıyoruz?

LEGO KİRAZ AĞACI

Kiraz ağaçları Japonya’nın sembollerinden biridir ve festivallerde sıkça görebilirsiniz. Bunun anısına Japonya’daki LEGOLAND’te gerçek boyutta olan ve tamamen legodan yapılmış bir kiraz ağacı bulunmaktadır. Görüntüsüne bakıldığında güzel olduğu kadar yapılışı da bir hayli zord olduğu göz önünde.

LEGO ZÜRAFA

Zürafa gibi gibi büyük ve uzun bir hayvanı legodan yapmak göz korkutucu görünebilir ama oldukça iyi yapmışlar. Boston’daki LEGOLAND’te bu sorunu ele alarak ederek yapılmış tamamen gerçek boyutu ile zürafa bulunmaktadır.

LEGO BUGATTİ CHİRON

En küçük ayrıntısına kadar motorunun bile legodan yapılmış bir bugatti görüyoruz. Büyük emekler sonucu ortaya harika bir şaheser çıkmış Lego Bugatti Chiron’un yapılması 13.000 saatten daha fazla sürdü ve yapımında tasarımcılar, mekanikler ve elektrikçiler bulunmuştur.

Önerilen Yazı: İnternet Üzerindeki En Tuhaf 8 Site

Kaynakça

https://www.coktuhaf.com/lego-ile-yapilan-5-ilginc-eser/

administrator

İlgili Makaleler

2Yorumlar

Avarage Rating:
  • 0 / 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir