Acımasız Seri Katiller

Acımasız Seri Katiller

3. ALBERT FİSH

1870 Washington doğumludur. 5 yaşına kadar babasıyla kalmıştır . Babasının ölümüyle 7 yaşına kadar yetimhanede kalmıştır. Yetimhanede çok zor zamanlar geçirmesinin ardından 7 yaşında annesine verilmiştir. Annesinin yanında bir çok işte çalışmış ve bitmek bilmeyen bir baş ağrısına sahipmiş. Lise bittikten sonra ufak tefek illerde çalışmış ve ülkede yolculuk yapmaya başlamıştır. Tüm bu zemin onu cinayet işlemeye hazırlıyordu. 1910 yılında işkenceler ardında ilk cinayetini işledi. 1932 yılında kurbanlarına ve kendine işkenceler yaparak Brooklyn Vampiri ünvanı getirdi.15 cinayet işlediğinden şüphelendiler.Halkın ilgisini Fish’e dönmesinin nedeni 1928 ‘de 12 yaşında bir kız çocuğunun kaçırılıp öldürülmesiydi. 6 yıl boyunca serbest dolaştı ancak William King bir dedektif onu özellikle arıyordu. 1934’te dedektife albert mektup gönderdi. Dedektif onu mektuptan buldu. 1935’teki duruşmada onun deli olduğuna karar verilmesine rağmen elektrikli sandalyede idam edilmesine karar verildi.İdam kararı açıklanınca ”elektrikli sandalyede ölmek ne büyük zevk olacak ! bu tadacağım en büyük zevk olacak.” demiştir. Elektrikli sandalyede idam edilmiştir.

2. TED BUNDY

Amerika’nın ve dünyanın ilk seri katili olarak bilinir. Annesi daha 16 yaşındayken dünyaya getirdi . Yaşı küçük olduğundan dolayı yıllarca ablasıymış gibi davrandı. Üniversite zamanında Stephanie Brooks adında bir kızla tanıştı ve sevgili oldular. Stephanie onon olgun olmadığını söyleyerek ondan ayrıldı. Bundy her yolu dendiysede kızla barışamadı. Ayrılıktan sonra bu acıya katlanamayan Bundy okulu bıraktı. Birmingham’daki doğum kontrol merkezine giderek ablası zannettiği kişinin aslında annesi olduğunu ve küçüklükten beri yalanla onu kandırdığı öğrendi. Kendi psikolojisini daha iyi anlamak için Washington Üniversitesinin psikoloji bölümünü okudu. Mezun olduktan sonra hukuk okumak için Utah Üniversitesine de yazılarak bilgisine bilgi katmıştır. Artık eski Ted yoktu havalı, karizmatik ve bilgili biri vardı. İş gezisi sırasında eski sevgilisiyle karşılaştı . Kız 2 üniversite bitirmiş olmasında görünüşünden etkilendi. Ted intikam almak amaçlı evlenme teklifi etti kız kabul etti ve 2 gün sonra Ted kızı terk etti. Yaşantısından dolayı kadınlardan şansız olan Ted tüm kadınları elde edebileceğini öğrendikten sonra ABD halkını korkutacak olan sapıkça cinayetleri işleme sürecine başladı. Kurbanlarını eski sevgilisine benzeyen uzun ortadan ikiye ayrılmış siyah saçlı kadınlardan seçerdi. Alışveriş merkezlerinde, kampüslerde ve parklarda akla gelebilecek her yerde kurbanlarını seçiyordu. Bazen kolunu sarıp sakat taklidi yapıyor ve yardım istiyor bazense de polis taklidi yaparak soru sorma bahanesiyle yaklaşıyor tenha bölgelere çekiyordu. İnsanlar onun anlamlı konuşmalarından ve yakışıklı olmasından dolayı güveniyorlardı.Kızlara tecavüz edip içindeki büyük nefretle onlara işkence ederek öldürüyordu cesetleri ormanlık bölgelere saklıyordu.

Bunun yanı sıra bazı cesetleri saklayarak güzel elbiseler giydirerek , makyaj yaparak akla gelinmeyecek şekilde tecavüz ederdi. Polis vahşice işlene cinayetlerden hiçbir iz bulamıyordu. Çünkü her seferinde ufak değişikler yapıyordu yüzünde , değişik adlar , değişik kıyafetler ve farklı karakterler . en sonunda yakalanan Bundy öldürdüğü kadınların sayısını söylemedi. Hesaplamalarda 36′ ya ulaşıldığında ”bir basamak daha ekleyin demiştir.” . Hakkında hücre kararı verilmiştir . Birçok kez kaçma deneyimleri olsa da en sonunda yine hücreye kapatılmıştır.

1.ED GEİN

Edward Theodore Gein 27 Ağustos 1906 yılında doğmuştur. Önemli filmlerde konu olmasıyla birlikte seri katil ve mezar hırsızı olarak tanınmaktadır. Alfred Hitchcock imzalı Psycho’ya , 1974 yapımı The Texas Chain Saw Massacre’ye , The Silence of the Lambs’deki Buffalo Bill karakterlerine de ilham vermiştir. Ailesindeki bireyler tek tek dünyaya veda etmektedir. En son annesini ölümünden sonra dünyada tek başına kalmak zorundadır. İnsanların zaten normal bakmadığı Gein daha da yalnızlaşmıştır. Yalnızlıktan kurtulmak için annesini diriltme girişimlerine giren Gein anatomiyle yakından ilgilenmeye başlamıştır. Çalışma yapmak için mezarlıklardan cestler çalmıştır. Çaldığı cesetleri incelerken, kadın vücutlarından etkilenmeye başlamıştır. Annesini geri getiremeyeceğini anlayan Gein annesini çok benzeyen bir kadın cesedi alarak derisini yüzer. Yüzdüğü deri ile annesinin bir elbisesini diker. Annesinin özlemini gidermek amacıyla arada sırada giyer. Kadın vücutlarına giderek artan hayranlığıyla artık mezarlıktan çaldığı cesetlerle yetinemez ve cinayet işlemeye başlar. Deri işlemesinde ustalaşan Gein derilerden koltukve kutu benzer eşyalar yapardı.Geri kalan parçaları da Kafa tasından kase, kadeh dudak kısımlarından kolye vb. şekilde değerlendirirdi. İlk işlediği cinayetten sonra şeri izini bulup tutuklar. Kendisine yapılan suçlamaları şiddetle reddeden Gein sadece ev eşyası yapmak için cinayrt işlediğini söylemiştir. Sağlık kontrolleri sırasında şizofren olduğu öğrenilmiştir. Deli raporu alır ve hayatının geri kalanını ıslah evinde geçirmek zorunda kalır.

administrator

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir